Haldex wspiera ofiary sierpniowych nawałnic

Haldex wspiera ofiary sierpniowych nawałnic

6 ofiar śmiertelnych, ponad 25 tysięcy interwencji strażaków, 72 tysiące hektarów zniszczonych upraw i prędkość wiatru przekraczająca chwilami 150 kilometrów na godzinę. Tak wyglądał sierpień w kilku rejonach Polski. Miesiąc, który zapamiętamy na długo. Naznaczony ludzkimi tragediami, rozpaczą i cierpieniem.

Solidarnie dla ofiar

Czy w jednej chwili można stracić dorobek całego życia? Czy wiatr może być tak silny, by zniszczył solidną konstrukcję budowlaną czy zmiótł hektary lasów? Niestety, w walce z żywiołem często jesteśmy na przegranej pozycji. Nawałnice, jakie przeszły nad Polską 11 i 12 sierpnia, pozostawiły za sobą często nieodwracalne piętno. Stały się również sprawdzianem dla ludzkiej solidarności. Haldex jako spółka nie pozostaje obojętny dla ogromu strat. Dzięki jego pomocy finansowej uda się zniwelować skutki burz, o których chcemy wszyscy jak najszybciej zapomnieć.

Słońce po burzy

Minie sporo czasu, zanim życie poszkodowanych wróci na dawne tory. Póki co dominują płacz, bezsilność i rozpacz. Ale pojawia się też nadzieja. Wsparcie udzielane przez przyjaciół, mieszkańców danej gminy, osoby z zewnątrz, a także firmy jest teraz na wagę złota. Haldex chce jak najbardziej uczestniczyć w przywracaniu tym ludziom wiary w to, że wszystko może być jak dawniej i że żaden żywioł nas nie pokona, mimo że czasem brakuje już sił. Strat jest tyle, że liczy się każda złotówka. A także zwyczajna, fizyczna pomoc. Tu komuś trzeba naprawić dach, tam pomóc wywieźć zniszczone meble, pomóc składać następne. Potrzeb jest naprawdę mnóstwo.

Niezbędna pomoc

Najgwałtowniejsze burze były na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, na Kujawach, Pomorzu i Warmii. To tam prędkość wiatru przekraczała nawet 150 kilometrów na godzinę. Największe straty odnotowano natomiast w województwach kujawsko-pomorskim, pomorskim i wielkopolskim. Gminy nie są w stanie podołać skutkom nawałnic. I dlatego tak ważna jest solidarna pomoc. Wszystkie przekazane przez Haldex środki mają wesprzeć mieszkańców poszkodowanych w tej katastrofie. Zarówno tych, którzy stracili domy, jak i tych, którym żywioł zniszczył uprawy. Pomoc ma dotrzeć wszędzie tam, gdzie jest potrzebna. Przedstawiciele spółki zapewniają, że tak właśnie będzie.